Prázdny košík

Viburnum davidii | Kalina Dávidova 25-30 cm

PDFTlačiťEmail
Nesie smaragdovo zelené, oválne listy s výraznou textúrou 3 hlavných žíl, ktoré dodávajú na plasticite tohto kríka.
PLU tovaru:
ZT2322

Predajná cena 16,90 €
Zľava
Cena / kg:
Popis

Fotografie rastliny sú originál z našej predajne.

Bonusom navyše sú sýto červené až vínové stopky listov, mladé vetvičky a kvetné puky. Tie sa otvárajú v našej klíme skoro na jar a v teplých oblastiach ešte na jeseň, ale v pretekoch o krásu nemajú šancu dostihnúť listy. Ak sú kvety opelené, vyrastú z nich modré, nejedlé plody.

Kalina Dávidova je ideálnou rastlinou na kraj záhonu, ako samostatný nižší solitér, alebo ako výborný výplňový doplnok v kombinácii s vyššími kríkmi či stromami s kmeňom. Rastie prevažne do šírky, pomaly a kompaktne do prízemného, ​​neskôr ľahko vypuklého tvaru s výškou okolo 60-70 cm v stredoeurópskych podmienkach a šírke niečo cez jeden meter.

Potrebuje humusovú, rovnomerne vlhkú a prednostne mierne kyslú pôdu. Ideálne umiestnenie je v polotieni alebo tam, kde v zime nebude svietiť ostré slnko, ktoré by jej vysúšalo vždyzelené listy. Ak je prikrytá snehom, zvládne aj teploty ľahko pod -24 ° C. Naša rastlina takto prežila -27 ° C po 3 noci za sebou. Pri popálení hornej vrstvy listov po zime je spoľahlivo obnoví sama, alebo ju ľahko ostrihajte a rastlina navyše zhustne.

gardena
ventomax
volya_llc
weber
dolmar
eu8
gutta
lanit_plast
sr

Výber produktov

PS-460-38.jpg
Dolmar PS-460
399,90 €
IMG_9757
Azalea japonica
6,20 €
lievik-q-15-cm-359_thumb_400x300.jpg
Lievik 250 mm
3,05 €

Kategórie eshopu