Magnolia Butterflies | Magnólia "motýle"

PDFTlačiťEmail
Hlavnou atrakciou sú prirodzene kvety. Tvar i farba sú výnimočné. Farba sa podľa stanovišťa a jarné teploty môže mierne líšiť, ale v zásade je kvet sýto žltý.
PLU tovaru:
ZT2314

Predajná cena 65,90 €
Zľava
Cena / kg:
IMG_2142
Popis

Fotografie rastliny sú originál z našej predajne.

 
Vlastný anglický názov Butterflies = motýle, pretože keď ker rozkvitne, poloplné kvety o cca 9-12 plátkoch sa neotvorí úplne, ale ker budí dojem, že sa na ňom usadilo kŕdeľ žlťáskov a hovejú si na holých konároch v jarnom slnku. Stred kvetu je zdobený nápadne červenými tyčinkami.

Táto magnólie kvitne už vo veľmi rannom veku, niekedy už prvý rok po štepenie. A termín kvitnutia je tiež šikovný, pretože je stredne neskoré, takže sa úspešne vyhne neskorým jarným mrazíkom. Kvitne ešte pred olistením, spoľahlivo každý rok a rok od roku bohatšie.

Listy sú pomerne veľké, zamatovo matné, čerstvo zelenej od jari až do jesene a ich množstva umožňuje kríkmi pôsobiť veľmi husto. Vytvára stredne široký ker so šírkou 2-3m s konečnou výškou medzi 3 a 4m. V teplejších krajinách robí väčšie prírastky a výška v dospelosti sa uvádza až o 2m viac. U nás je žiaduce, aby rástla vo svojom prirodzenom tempe, pretože vtedy dokáže na konci každej novej oslnené vetvičky vyzrieť v kvetové púčik.

Magnólie sa nestrihajú. Iba ak potrebujete vytvarovať ker, obmedziť vzrast alebo urobiť výchovný rez mladých rastline rýchlo napěstované do nevzhľadného tvaru, urobte tak čo najskôr po dokvětu, aby stihla nasadiť puky na budúci rok. Majte na pamäti, že každá magnólie môže na rez reagovať rozdielne.

Opadavé magnólie potrebujú vlhkú, mierne až veľmi kyslú zem a umiestnenie na plnom slnku alebo v ľahkom polotieni. Majú plytké korene, ktoré zbierajú živiny hlavne pri hornej vrstve krajiny, preto je dôležité pri výsadbe venovať najväčšiu pozornosť prisypaní kvalitnej rašeliny, eventuálne s prímesou dlhodobo rozpustného hnojivá, nad korene zhora. Ale pozor na zasadenie príliš hlboko, s najväčšou pravdepodobnosťou jej tak vykopete "hrobček". Zasaďte ju tam, kde v okolí cca 2m od stredu kríky nebudete nič kopať ani rýpať - táto kráska nie je práve družná a je chamtivá - nemá rada, keď ju otravujete u koreňov, ktorými sa rozrastie doširoka okolo seba. Je veľmi mrazuvzdorná, znáša teploty až -30 ° C, niekedy aj menej. Kvalitný zimný spánok jej robí veľmi dobre. Ocenia stanovište chránené pred ostrým vetrom a zamulčování koreňov.

 
 
 
weber
dolmar
eu8
gutta
 
sr

Výber produktov

odmerka-3000-ml-.jpg
Odmerka 3L
4,19 €

Kategórie eshopu