Prázdny košík

Ginkgo biloba - Ginko dvojlaločné

PDFTlačiťEmail
Jediný súčasný zástupca triedy gínk (niektorí autori ich považujú za samostatné oddelenie ginkorasty). Ginko dorastá do výšky 40 metrov a môže sa dožiť až 2000 rokov.
PLU tovaru:
L237

Predajná cena 43,90 €
Zľava
Cena / kg:
Popis

Fotografie rastliny sú originál z našej predajne.

Ginko ako jediný zástupca nahosemenných rastlín má plochú listovú čepeľ. Nejde však o pravý list, ale o zvláštny tvar ihličia vejárovitého tvaru, vyrastajúcich v skupinách na brachyblastoch. Zjari sú svetlozelené, v lete stmavnú a na jeseň sú maslovožlté. Ihličie je ploché, dvojlaločné, mäkké a dlhostopkaté. U fosílnych druhov tohoto rodu boli pravé listy oveľa viac delené ako u druhu recentného. Na základe vejárovitej žilnatiny ihličia ginka, ktorá pripomína žilnatinu mnohých papradí, môžeme predpokladať, že pôvodní zástupcovia nahosemenných rastlín sa vyvinuli práve z medzistupňa pseudolistnatých rastlín.

Samčie jahňady vyrastajú výlučne na brachyblastoch. Samičie kvety vyrastajú po 2-3 a sú vetroopelivé, kvitne v marci až apríli. Ginko je dvojdomá rastlina, teda samčia a samičie kvety sa nenachádzajú na tej istej rastline.

gardena
ventomax
volya_llc
weber
dolmar
eu8
gutta
lanit_plast
sr

Výber produktov

Kategórie eshopu