Prázdny košík

Albizia Julibrissin Boubri Ombrella | Albízia Boubri clt18 6-8

PDFTlačiťEmail
Čeľaď mimózovitých, ktorá je teraz už moderne zaradená pod veľkú skupinu - čeľaď bôbovitých, je veľmi obľúbená najmä v južných štátoch, prevažne vďaka svojej odolnosti vysokým teplotám a suchu.
PLU tovaru:
L338

Predajná cena 57,90 €
Zľava
Cena / kg:
Popis

Fotografie rastliny sú originál z našej predajne.

 

V našich podmienkach sa darí iba druhu julibrissin a odrodám, ktorým bola šľachtením vštepená navyše vysoká odolnosť voči mrazu.

Ombrella® je krásnym zástupcom tejto čeľade. Jedná sa o náhodne získanú selekcii z južného Francúzska, ktorá bola podrobená skúmaniu a šľachtenia a patentovaná pod menom Boubri. Od základného druhu sa líši tmavšími listami a sýtejšie vyfarbenými kvetmi.

Kvety sú exoticky vyzerajúca "chlpaté guličky" s priemerom 3-5 cm, sýto ružovo-červené a voňavé! Strom môže vo vhodných podmienkach (pozri nižšie) kvitne celé leto. Listy sú sýto zelené, niekoľkonásobne sperené a pripomínajú paprade. Na noc sa vždy zatvoria a ráno znovu otvoria (ako pri dotyku citlivka). Olistenie je husté a jemné, čím si táto Albizia v anglickom názve vyslúžila pomenovanie hodvábny strom.

Ombrella®, narozdiel od úplne mrazuodolného, ​​skôr krovitého kultivaru Ernest Wilson, ľahšie tvorí vzpriamený kmeň, takže je vhodnejšie pre stromovej formy. Koruna je takmer plochá, nepravidelne dáždnikový. Celkový dojem z tohto stromu je veľmi exotický a do našich podmienok prináša toľko cenné letné kvitnutie.

Rastlina potrebuje neutrálne až zásaditú, slnkom vyhrievanú pôdu a plné slnka. Zamulčování je dobré na zimu, ale v lete dá prednosť i miernemu suchu v hornej vrstve krajiny, aby sa čo najviac prehriali korene a lepšie kvitla. Má rada chudobné pôdy, hnojenie môžete použiť len na podporu kvetu. Pokiaľ ju budete hnojiť dusíkatými hnojivami, porastie extrémne rýchlo, výhony nevyzrají a zamrznú. Spoľahlivá mrazuvzdornosť je -20 ° C, ale pri vyzretom dreve a na chránenom mieste si dokáže poradiť s teplotami až do -25 ° C. Silnejšie mrazy sú u nás výnimočné a nárazové a väčšinou nedokážu zahubiť celú rastlinu. Ak vetvy omrznú, ľahko a rýchlo rastlina odráža z nepoškodeného, ​​aj staršieho dreva.

gardena
ventomax
volya_llc
weber
dolmar
eu8
gutta
lanit_plast
sr

Výber produktov

IMG_96935
Robinia pseud agat
45,40 €
odmerka-3000-ml-.jpg
Odmerka 3L
4,19 €
PS-4605-38.jpg
Dolmar PS-4605
499,90 €
zahradne_wc
Záhradné WC
246,05 €

Kategórie eshopu